Wzmacniacz na 3 lampach GU50

W dziale konstrukcje pojawił się opis wzmacniacza wykonanego na trzech bardzo popularnych lampach GU-50. Kolejny wzmacniacz wykonany przez Zbyszka SP6RCK, a już niedługo najnowsza konstrukcja na GU-43.

Generator – wobulator AVT5580

Powoli dochodzą obiecane opisy nowych ukończonych konstrukcji. W dziale konstrukcje jest już opis generatora opartego na AD9850. Konstrukcja kolegi Adama SQ5RWQ – prosta do wykonania i na pewno bardzo przydatna.

Sebastian SP9TDA

Spotkania krótkofalarskie w SP

Od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie zrobienie listy zjazdów, spotkań kolegów krótkofalowców aby można było sobie przed sezonem lub nawet w jego trakcie zaplanować jakiś wypad na pogaduchy w naszych tematach :). Wczoraj dzień pracy, szperania w internecie i oto jest w dziale artykuły. Spis tego co znalazłem, również w jednym pliku PDF aby można było sobie ewentualnie taką listę łatwo wydrukować i odznaczać miejsca, w których się było :). Zapraszam również do jej wspólnego redagowania oraz nanoszenia poprawek bo jak wiadomo zawsze mógł się wkraść jakiś chochlik :).

Sebastian SP9TDA

Przeniesienie strony na nowy serwer

Czas idzie do przodu. Poprzednia wersja strony, która w internecie widniała już 4 lata, a dokładnie od grudnia 2015 roku wymagała odświeżenia. W związku z tym, że pisana była własnoręcznie poprawianie kodu nie miało większego sensu i nowa witryna oparta została na najbardziej chyba popularnym w chwili obecnej wordpressie. Postaraliśmy się przenieść całą treść z poprzedniej wersji, a w związku z korzyści płynących z używania wp będziemy się starać jeszcze częściej dodawać nowe rzeczy. Na ten moment w dziale konstrukcje przeniesione zostały: wzmacniacz na 6p45s, wzmacniacz na 4cx250, wzmacniacz m.cz. na GML-025, miernik LC oraz zasilacz transformatorowy 13.8V 20A. W niedalekiej przyszłości będzie opis ukończonego już transceivera KACPER w wersji II Wojtka SP4SKV oraz prawie ukończonego generatora/wobulatora konstrukcji Adama SQ5RWQ. Zbyszek również ukończył kilka konstrukcji m.in. zasilacz napięcia anodowego, zasilacz 13.8V oraz nowy wzmacniacz na GU43. Tak więc zapraszam do śledzenia strony. 73!